הדמיה: טוטם הדמיה ואנימציה בע"מ

כביש 6 קטע מרכזי - מפרצי חירום ומנוחה

חברת חוצה ישראל משמשת הרשות הממונה על כבישי האגרה וככזו שוקדת על היבטי הבטיחות בכבישים אלה. במסגרת זו יזמה החברה תוכנית להקמת מפרצי חירום ומנוחה לאורך הכביש ובימים אלה היא מקדמת אותה לתחילת ביצוע.

תיאור הפרויקט

מפרצי חירום

מפרצי החירום מאפשרים עצירת חירום בטוחה של כלי רכב לרבות משאיות, מבלי שיבלטו מחוץ לגבולות השול, כל מפרץ באורך 350 מטרים וברוחב 10 מטרים.

4 מפרצי חירום בקטע המרכזי נפתחו לתנועה ובהמשך יוקמו 5 מפרצי חירום בקטע הדרומי משורק דרומה, המצויים בשלבי תכנון סופיים.

מיקומי מפרצי החירום בקטע המרכזי נקבעו במקומות בהם קיימים לאורך הכביש שוליים בעלי מעקות בטיחות באורך אשר עולה על 1 ק"מ. במקטעים אלו תבוצע הרחבה בשול אשר תאפשר עצירת חירום של משאיות ורכבים, ללא בליטה אל מחוץ לגבולות השול. הרחבת השול כוללת מעקה בטיחות, שישמש כחיץ בין נתיבי הנסיעה לבין מפרץ החירום.

מפרצי מנוחה

מפרץ מנוחה (Lay-by) הינו מפרץ עם הפרדה פיזית המאפשר חניה מקבילה בצד הדרך. מפרצים אלו גם ישמשו לעצירות קצרות לטובת תפעול הרכב ומנוחת הנהגים. מדובר במפרץ רחב באורך של כ-600 מטרים, וברוחב של כ-30 מטרים, אשר יכיל כ-5 חניות למשאיות, כ-10 חניות לאוטובוסים וכ-20 חניות לכלי רכב פרטיים, שירותים ופינות ישיבה לרווחת משתמשי הדרך.

מתוכננים 2 מפרצי מנוחה ושקילה בקטע המרכזי, ו-2 מפרצי מנוחה במקטע הדרומי.

בניית מפרצים אלה נעשית בתחום רצועת הדרך, מתוחזקת בהשקעה קטנה ונועדה לשמור על בטיחות משתמשי הדרך, המבקשים לעצור להתרעננות ומנוחה.

סטאטוס:

  • 4 מפרצי חירום (מקטע מרכזי) - נפתחו לתנועה!
  • 4 מפרצי חירום (מקטע דרומי, מחלף שורק דרומה) - לקראת יציאה לביצוע
  • 2 מפרצי מנוחה (מקטע מרכזי) - יבוצעו ע"י הזכיין "דרך ארץ"
  • 2 מפרצי מנוחה (מקטע דרומי) - תכנון מפורט

אומדן תקציבי:

הקטע הדרומי - 14 מיליון ש"ח

כ- 90 מיליון ₪

גלריית תמונות