צילום: Terrascan

אודותינו

חברת חוצה ישראל נוסדה בשנת 1993 במטרה לחבר את קצוות הארץ, לקצר את המרחק בין הפריפריה למרכז ולאפשר לתושבי ישראל להגיע במהירות ובבטחה ליעדם. החברה הופקדה על הקמתו של הפרויקט לאומי – כביש 6, כביש האגרה הראשון בישראל. עם הקמתה נקראה החברה: כביש חוצה ישראל ועוצב לה לוגו תואם.  

לאורך השנים הקימה החברה  13 מקטעים של הכביש הכוללים 24 מחלפים, תיחזקה והרחיבה את נתיביו ובנתה כבישים רוחביים המתקשרים אליו. כיום, כביש 6 הוא עורק התחבורה הראשי בישראל,  אשר משרת כ-220,000 כלי רכב מדי יום וניתן לנסוע בו - 188 ק"מ, מצפון לדרום, ללא רמזורים בפחות משעתיים.

במהלך השנים 2017-2019 שינתה החברה את ייעודה, הרחיבה את היקף פעילותה והכפילה את מצבת כח האדם. כיום משמשת החברה זרוע ביצוע מובילה של הממשלה להקמת מיזמים ופרויקטי תשתית לאומיים מורכבים, בפריסה ארצית, בארבעה תחומים:

  • כבישים- הרחבת ופיתוח רשת הכבישים הארצית
  • רכבות - הובלת פרויקט הרכבת הקלה חיפה-נצרת, המצוי בפיתוח בימים אלה. קו הרכבת הקלה אשר  יתפרס לאורך 41 ק"מ יאפשר פיתוח שכונות וערים חדשות לאורך התוואי וישרת כ - 100,000 נוסעים ביום.  
  • היסעי המונים - הסבת נתיבי תחבורה רגילים לנתיבים מתקדמים, אשר ישפרו את מערך התחבורה הציבורית בישראל.
  • כבישי אגרה - בעקבות הקמתו המוצלחת של כביש האגרה הראשון, מונתה החברה בשנת 2010 להיות הרשות הממונה על ניהול הכביש וכיום היא מופקדת על ניהולם של כל כבישי האגרה בישראל: כביש 6, חוצה צפון, הנתיב המהיר ומנהרות הכרמל.

לאורך השנים יזמה החברה ופיתחה פתרונות חדשניים לשמירה על הנוף, שימור שמורות טבע והגנה על החי והצומח, לצד הקמת תשתיות מהירות ומשוכללות אשר תרמו להפחתת זיהום האוויר בישראל. החברה ממשיכה לפעול להרחבת ופיתוח מערך התחבורה הציבורית בישראל ורשת הכבישים הארצית לרווחת משתמשי הדרך.

בעקבות שינוי ייעודה של החברה והרחבת פעילותה, החליטו דירקטוריון החברה והנהלתה בחודש אפריל 2019, לשנות את שמה ל"חוצה ישראל".( כפוף לאישור ממשלה). עם בחירת שם חדש עוצב גם לוגו חדש לחברה אשר הושק בחודש יולי 2019.

 

כתובתינו: הרוקמים 26 מרכז עסקים עזריאלי חולון בניין D קומה 4.
מספר הטלפון: 03-6255888
מספר הפקס:  03-6255887